Právě se nacházíte:

Králický Sněžník

Skiareály

Turistická oblast Králický Sněžník je skutečné sněžné království. Pokud máte rádi sjezdové lyžování nebo snowboarding, můžete se těšit na dobře vybavená lyžařská střediska, snowparky, sjezdovky s homologací mezinárodní lyžařské federace i na krásnou přírodu.

Hlavním lyžařským centrem oblasti je obec Dolní Morava. Najdete zde dva hlavní lyžařské areály. Relax & sport resort Dolní Morava nabízí tři sjezdovky, včetně černé, která patří k nejstrmějším na území ČR. Areál nabízí čtyři vleky od dětského po nejdelší, který vás vyveze až pod vrchol vrchu Slamník. Černá sjezdovka s převýšením 345 m zvaná Kamila má homologaci FIS. Pořádají se zde lyžařské závody a přebory a je určena pro nejzdatnější lyžaře. Večerní lyžování má určitě své kouzlo a můžete jej vyzkoušet na 550 m osvětlené sjezdovky a 2500 m dlouhé sáňkařské dráze. Celý areál prošel v roce 2010/2011 rozsáhlou modernizací a tak je pro návštěvníky připraveno mnoho nových a rozšířených služeb vysoké úrovně. Pokud navštívíte zimní království v Dolní Moravě poprvé, s orientací vám pomůže obsluha infocentra u koncového parkoviště.

Zcela nový lyžařský areál je vybudován na zelené louce v místní části Mlýnický Dvůr obce Červená Voda. SKIPARK Červená Voda zahájil svou první zimní sezonu v prosinci 2010 a nabízí návštěvníkům kompletní servis a pohodlí. Téměř 2150 m dlouhá sjezdová trať, v celé své délce vybavená umělým zasněžováním, je obsluhována moderní vyhřívanou čtyřsedačkovou lanovkou s bublinou a odpojitelným systémem, součástí areálu je zázemí lyžařů včetně lyžařské školičky, půjčovny lyží včetně servisu, restaurace a sociálního zařízení. Celý areál má přímou návaznost na lyžařskou běžeckou oblast Buková hora – Suchý vrch a také na lyžařské středisko v Čenkovicích v Orlických horách.

Lyžařský areál na úpatí vrchu Luzný u Červené Vody Skiareál Šanov je oblíbený mezi rodinami se začínajícími lyžaři, ale na své si přijdou i náročnější milovníci zimních sportů, díky horní prudší části sjezdovky. V nabídce areálu najdete 2 vleky o délce 500 a 200 m, na kterém si zalyžujete také při umělém osvětlení. Lyžařská škola vyškolí děti i dospělé. Samozřejmostí je technické zasněžování. Najdete zde občerstvení, půjčovnu skútrů a upravený snowpark.

V Dolní Moravě si můžete také vyzkoušet alternativní zimní sporty, a to v Areálu Větrný vrch, který je zaměřený zejména na vyznavače snowboardingu, adrenalinu a Freestyle. V areálu se pořádá celou zimu mnoho zajímavých freestylových akcí.  Součástí služeb areálu jsou půjčovny kitů, snowboardů, občerstvení se zimní zahrádkou s výhledem na svah a možnost využít služeb instruktora.

Dalších 10 sjezdovek nabídne SKI AREÁL Kraličák. Ski areál vznikl propojením Skiareálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice. Na Kraličáku najdete sjezdovky pro všechny kategorie lyžařů a snowboardistů – od dětské loučky až po černou. Díky jejich orientaci na všechny světové strany můžete při správném výběru celý den lyžovat na sluníčku, nebo podle počasí volit různou tvrdost sněhu. Jedenáctá minisjezdovka je určena pro ty nejmenší. Má vlastní osvětlení, zasněžování, 40 m dlouhé dětské lano, zvířecí postavy, slalomové branky a další atrakce. Všechny lyžařské vleky prošly v roce 2011/2012 kompletní inovací a seřízením, takže mají mnohem vyšší kapacitu přepravy.

Dalším významným lyžařským střediskem je Ski areál Sněžník-Návrší, který se nachází v mikroregionu Staroměstsko. Zázemí areálu vytváří malebná vesnice Stříbrnice, která nabízí turistům a návštěvníkům dostatek ubytovacích a stravovacích kapacit. Samotné vleky a sjezdové tratě jsou postaveny na úbočí horského masivu Králického Sněžníku.

Lyžařský areál SKITECH Kunčice najdete 3 km za Starým Městem pod Sněžníkem. Areál nabízí 3 lyžařské vleky, s celkovou kapacitou 2500 os/hod. Je zde celkem 5 km denně upravovaných sjezdových tratí, v délkách od 600 do 1400 m., které svými parametry nabízí pohodové lyžování pro začínající i náročné lyžaře.

U Hanušovic vás přivítají další dvě lyžařská střediska X-Park Františkov a skiareál PROskil Branná. V prvně zmiňovaném si užijete denně upravovaný svah, dětský koutek s vlastním vlekem a nabídku večerního lyžovaní. Přímo v areálu se nachází vlastní stravovací zařízení, ubytování i možnost posezení u zastřešeného krbového ohniště. Ski areál Branná se rozprostírá v nadmořské výšce 630–750 metrů a disponuje třemi sjezdovkami, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a sportovně zdatné lyžaře.

Délku 1000 m s převýšením 200 m a dvojsedačku s kapacitou 1100 osob za hodinu pak nabízí SKI AREÁL Paprsek. Svahy jsou středně obtížné, denně upravené. Jeho součástí je i horská chata Paprsek, která zajišťuje upravenost běžeckých tratí.

Podrobnou mapu zimních středisek a vedení běžeckých tras, včetně výškových profilů najdete v přiložené mapě ke stažení.

Zimní mapa ke stažení (.pdf, 3.41 MB)
Doporučené programy (.pdf, 77.52 KB)
Relax & sport resort Dolní Morava (682x455, 391.00 KB)
Areál Větrný vrch, Dolní Morava (800x569, 44.07 KB)
Skiareál Šanov (500x375, 38.58 KB)
Skiareál Mladkov-Petrovičky (800x598, 57.49 KB)
Areál Větrný vrch, Dolní Morava (439x600, 48.27 KB)

Akce

<< červen / 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Nezapomeňte navštívit

Webkamery

Vyzkoušejte

„Projekt Rozšíření portálu turistické oblasti Králický Sněžník – Snieznik, I.etapa je
spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis“

Informační centrum turistické oblasti Králický Sněžník - Evropský dům, Dlouhá 353, 561 69 Králíky, tel.: +420 465 323 150, e-mail: info@kralickysneznik.net, www.kralickysneznik.net