Právě se nacházíte:

Králický Sněžník

Běžecké areály

Horská oblast Králického Sněžníku nabízí v zimě svým návštěvníkům možnost běžeckého lyžování.

Hlavními lyžařskými běžeckými středisky jsou areály Buková hora – Suchý vrch, Jeřáb a Králický Sněžník. V celé oblasti se strojově upravuje zhruba 60 km značených tratí pro klasiku i bruslení. Za příznivých klimatických podmínek je možné využít dalších zhruba 30  km neznačených tras. Nejdelší trasou o délce zhruba 20 km je trasa Štíty – Buková hora – Červenovodské sedlo – Suchý vrch – dělostřelecká tvrz Bouda – Mladkov a dále do Orlických hor.

Běžecké lyžařské tratě vás provedou krásami malebné přírody, odhalí vám nečekané výhledy do krajiny a poznáte některá jinak nedostupná přírodní zákoutí. Nástupní místa běžeckých tras jsou snadno dostupná ze zimních středisek, skiareálu Relax & sport resort Dolní Morava, skiareál Šanov nebo skiareál Mladkov-Petrovičky. Dále z Červenovodského sedla nebo z nově otevřené Kramářovy chaty na Suchém vrchu.

Upravenost tras můžete sledovat na portálech: ski.ttnet.cz a bilestopy.cz

Na běžeckých lyžařských trasách navštívíte vrcholové partie Králického Sněžníku, dostanete se k nové rozhledně na vrchu Klepý nebo k chatě Na Schronisku na polské straně Králického Sněžníku. V lyžařské běžecké oblasti Buková hora – Suchý vrch vás tratě zavedou k pevnosti Bouda, rozhledně Suchý vrch a využít můžete zázemí infocentra na Červenovodském sedle s převlékárnami, šatnami a drobným občerstvením. Na trasách lyžařské oblasti Jeřáb poznáte lesní kapli sv. Trojice, ukrytou v lese při cestě na Severomoravskou chatu. Zástavku na trase si můžete zpříjemnit návštěvou poutního areálu na Hoře Matky Boží s občerstvením v Poutním domě.

Staroměstsko nabízí stejné podmínky pro běžecké lyžování. Všechna lyžařská střediska v jeho okolí se o úpravu běžeckých tratí pravidelně starají. Informace o jejich aktuálních stavech naleznete na stránkách lyžařských center.

Podrobnou mapu vedení běžeckých tras, včetně výškových profilů najdete v přiložené mapě ke stažení.

 

Zimní mapa ke stažení (.pdf, 3.74 MB)
Doporučené trasy (.pdf, 103.61 KB)

Akce

<< červen / 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Nezapomeňte navštívit

Webkamery

Vyzkoušejte

„Projekt Rozšíření portálu turistické oblasti Králický Sněžník – Snieznik, I.etapa je
spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis“

Informační centrum turistické oblasti Králický Sněžník - Evropský dům, Dlouhá 353, 561 69 Králíky, tel.: +420 465 323 150, e-mail: info@kralickysneznik.net, www.kralickysneznik.net