Právě se nacházíte:

Králický Sněžník

Zimní aktivity

Zavítejte do turistické oblasti Králický Sněžník, pod třetí nejvyšší vrchol České republiky, do zimního ráje. Máte zde možnost každý den v týdnu lyžovat na jiné sjezdovce v rozsahu dvaceti kilometrů. Čekají na vás vleky od těch dětských, rodinných až po nejprudší sjezdovku u nás. Na své si zde přijdou i běžkaři. Milovníci bílé stopy poznají oblast na téměř 100 kilometrech upravovaných běžeckých lyžařských stopách.

Sjezdové lyžování a adrenalinové zážitky

Lyžařské areály v oblasti nabízejí jak délkou, tak členitostí tratí výjimečnou možnost předvést, co v milovnících bílého sportu vlastně je. Zažijete zde radost z precizně provedeného carvigového oblouku nebo odvážného terénního skoku.

Nejenom sjezdové lyžování ale šanci vyřádit se zde dostanou také příznivci snowboardu, snowboarcrossu a freestyle. Pro ně je připravena kilometrová speciální trať s překážkami, na které se konají také závodní klání. Další adrenalinový sport je pro vás připraven ve Skiparku Červená Voda a to v podobě bigfoot lyží, které vznikly zkombinováním vlastností lyže a snowboardu a výborné jsou nejenom pro carvingovou jízdu, ale umožňují i jízdu pozadu či jiné triky.

Z nabídky a parametrů skiareálů si určitě vyberete i vhodný cíl školního výletu nebo školního lyžařského výcviku.

Na běžkách

Obout běžky si zde můžete také hned po výstupu z vlaku a vydat se po bílé stopě objevovat turistické cíle i krásu zimní přírody. Běžecké lyžařské tratě vás dovedou až na samotný vrchol Králického Sněžníku.

Pro dospělé i děti

Pro celou rodinu jsou určeny i další zimní hrátky, mezi něž patří sáňkařská dráha či snowtubing. V obou případech vás vlek vyveze na kopec a pak už se jen řítíte směrem dolů, buď na klasických sáňkách nebo na speciálně upravených duších.

Jestliže budete chtít pozorovat sníh z trochu větší vzdálenosti a zároveň vám adrenalin není cizí, pak je pro vás ideální bobová dráha, která funguje i v zimním období.

Něco na zahřátí

Pokud už je zima v plném proudu a léto je ještě stále v nedohlednu, pak je tu pro vás to pravé zahřátí. Sauna či uzavřený masážní bazének vám poskytne dokonalou relaxaci. Saunování napomáhá odstraňovat stres a zároveň má blahodárné účinky na lidský organismus. Neváhejte využít našich služeb a zajděte do nebližšího wellnessu. Na výběr máte ze Suchého vrchu, Dolní Moravy či Hanušovic.

Abyste se mohli všude dostat v pohodlí a včas, jsou pro vás připraveny skibusy, které vás zavezou až na místo. Jejich jízdní řády pro aktuální sezónu naleznete zde.

Akce

<< březen / 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Nezapomeňte navštívit

Webkamery

Vyzkoušejte

„Projekt Rozšíření portálu turistické oblasti Králický Sněžník – Snieznik, I.etapa je
spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis“

Informační centrum turistické oblasti Králický Sněžník - Evropský dům, Dlouhá 353, 561 69 Králíky, tel.: +420 465 323 150, e-mail: info@kralickysneznik.net, www.kralickysneznik.net