Právě se nacházíte:

Králický Sněžník

Zajímavé akce po celý rok

Během roku se v oblasti Králického Sněžníku koná řada pozoruhodných kulturních akcí. Na několik z nich bychom vás rádi upozornili.

Únor

Králický karneval

Únor patří již tradičně Králickému karnevalu, reji masek po celém městě, tradiční zabíjačce a velkému ohňostroji.

Květen

CYKLO GLACENSIS

Ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským probíhá mezinárodní cyklistická akce Cyklo Glacensis. Tato akce zahajuje cykloturistickou sezónu v česko-polském příhraničí a koná se s finanční podporou zúčastněných regionů a Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Pivovarská čtvrtka

Tradičního turistického pochodu se každoročně účastní na 3000 účastníků. Jedná se o pravidelnou akci pivovaru Holba, kde se potkávají turisté nejen z kraje, ale i celé republiky, aby pokořili desítky kilometrů na cestě za ryzím pivem z hor.

Červen

Folkový festival

Rozhledna Křížová hora nad Červenou Vodou hostí červnový folkový festival Putování za písničkou doprovázený staročeským řemeslným jarmarkem.

Červenec

Miniturnaj v malé kopané

ve sportovním Areálu Snů v Dolní Moravě. Soutěžní klání  amatérských fotbalových klubů zakončené kulturním programem.

Rychtářské dřevosochání

Dřevosochání motorovou pilou probíhá celý týden. V České republice se jedná o ojedinělý projekt, kdy jeden sochař vytvoří v průběhu pěti dnů motorovou pilou pět soch vysokých nejméně 200 cm, o průměru kmenů minimálně 50 cm.

Artex

Hudební a výtvarný festival, který se každoročně koná na Velkém náměstí v Králíkách.

Srpen

Akce Cihelna

Vzpomínkovou akci Cihelna, která je již tradičně spojena s prezentací Armády ČR a bojovými ukázkami probíhá v srpnu v okolí Vojenského muzea Králíky a Muzea československého opevnění z let 1935–38 v pěchotním srubu K-S 14 "U Cihelny".

Běh na Králický Sněžník

Běh z Dolní Morava na vrchol Králického Sněžníku každoročně prověří síly účastníků, profesionálů i amatérů.

Září

Mezinárodní výstup na Králický Sněžník

Tradiční hromadný výstup na Králický Sněžník. Ze Stříbrnic na chatu Návrší jezdí celý den motorový vláček.

Pivovarské slavnosti

Pivovarské slavnosti jsou největší akcí v okolí Hanušovic. Každý rok do pivovaru na tuto akci zavítá několik tisíc návštěvníků. V průběhu víkendu probíhají exkurze do pivovaru, kde se dozvíte vše o výrobě ryzího piva z hor. Na akci můžete ochutnat nejen všechny pivní lahůdky z Hanušovic, ale také z dalších pivovarů.

 

Úplný přehled akcí najdete v sekci Kalendář akcí a podrobnosti vám sdělí také pracovníci turistických informačních center.

Akce

<< březen / 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Webkamery

Vyzkoušejte

„Projekt Rozšíření portálu turistické oblasti Králický Sněžník – Snieznik, I.etapa je
spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis“

Informační centrum turistické oblasti Králický Sněžník - Evropský dům, Dlouhá 353, 561 69 Králíky, tel.: +420 465 323 150, e-mail: info@kralickysneznik.net, www.kralickysneznik.net