Právě se nacházíte:

Králický Sněžník
Průvodce po lokalitě:

Králický Sněžník

Přijměte naše pozvání k cestě… z podzemí až k nebesům. Co se skrývá pod tímto lákavým, trochu dráždivým a tajuplným spojením? Stručně řečeno, jedinečný kout naší země, který stojí za to poznat blíže.

Rádi bychom vás provedli panenskou přírodou masivu Králického Sněžníku, Jeřábu, Bukové hory a Suchého vrchu. Chceme vám ukázat místa, jako jsou pohraniční pevnosti, poutní areál Hora Matky Boží nebo městská památková zóna Králíky, která vyprávějí pozoruhodné příběhy o zdejších lidech, jejich touhách, odvaze i zručnosti. Nabídneme vám špetku poučení, trochu pohybu na zdravém vzduchu, něco vzrušení, ale hlavně spoustu volnosti. Jen s tou se dá objevovat nové a dojít z podzemí až k nebesům.

Přejeme vám příjemné putování!

Přírodní krásy

Přírodní krásy

Jen málo je míst jako toto. Ze zdejších vrchů, Králického Sněžníku, Jeřábu nebo Suchého vrchu, dohlédnete k nejvyšší hoře Moravy, Pradědu, a za dobré viditelnosti si můžete vychutnat i západ slunce nad Sněžkou, nejvyšším bodem Čech a České republiky.
Rozhledny

Rozhledny

Vystoupat až k nebesům můžete po schodech našich rozhleden a z vyhlídkových plošin tak shlédnout majestátnost masivu Králického Sněžníku a okolních vrcholů a malebnost horských údolí.
Historie a památky

Historie a památky

Vypravme se společně po stopách historie tohoto kraje u hranic. Vyprávějí o ní starobylé domy, kostely, sochy, hraniční pevnosti i muzejní expozice zaměřené na různé historické doby, tradice a místa.
Betonová hranice

Betonová hranice

Jak by to tehdy dopadlo, kdyby…? Tato otázka vás možná bude provázet při poznávání jednoho z nejdokonalejších pevnostních systémů, který byl v Evropě vybudován.
Zajímavé akce po celý rok

Zajímavé akce po celý rok

Během roku se v oblasti Králického Sněžníku koná řada pozoruhodných kulturních akcí. Na několik z nich bychom vás rádi upozornili.

Akce

<< září / 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Webkamery

Vyzkoušejte

„Projekt Rozšíření portálu turistické oblasti Králický Sněžník – Snieznik, I.etapa je
spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis“

Informační centrum turistické oblasti Králický Sněžník - Evropský dům, Dlouhá 353, 561 69 Králíky, tel.: +420 465 323 150, e-mail: info@kralickysneznik.net, www.kralickysneznik.net